Informacja o ciasteczkach

Ta witryna korzysta z „ciasteczek” (czyli niewielkich plików tekstowych zapisywanych przez przeglądarkę w Twoim urządzeniu) w celu autoryzacji oraz zbierania statystyk.

Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie przez nią „ciasteczek” zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

zamknij

Wydział Żywienia Człowieka SGGW

Strona internetowa organizatora

Wydział Żywienia Człowieka SGGW organizuje 4 imprezy, w dniu 24.09.2022:

 1. Bystrzakowe ćwiczenia z żywienia!

  Zabawy edukacyjne dla dzieci dotyczące wpływu poszczególnych składników żywności na koncentrację i prawidłowy rozwój mózgu.  

 2. Mikroby w żywności

  Dzieci dowiedzą się o mikrobach „dobrych” i „złych”. Przedstawiony zostanie wpływ mikroorganizmów na ich zdrowie oraz w jakich produktach mogą je spotkać, np. w jogurtach czy kiszonych ogórkach. Dzieci zobaczą bakterie pod mikroskopem i na zdjęciach. Będą też rozwiązywać tematyczne konkursy i krzyżówki.

 3. O ruchu w brzuchu

  Podczas prezentacji multimedialnej i układania puzzli dzieci poznają budowę i działanie układu pokarmowego człowieka, m.in. śledząc drogę jaką przebywa w nim kęs pożywienia. W części praktycznej przekonają się jak trawione są najważniejsze składniki pokarmu - wykonają doświadczenia chemiczne i wcielą się w enzymy trawienne człowieka oraz obliczą długość własnego przewodu pokarmowego. Swoją wiedzę dzieci będą mogły sprawdzić i utrwalić podczas quizu.

 4. Zdrowo i kolorowo, czyli talerz superbohatera. warsztaty dla dzieci do lat 8

  Dzieci przez zabawę poznają zasady zdrowego odżywiania i komponowania posiłków, a na zakończenie dostaną dyplomy za udział w warsztatach.

Ostatnia modyfikacja: .

Organizatorzy