Świetlana przyszłość antyferromagnetyków
impreza numer: 232
Korzystamy z nich codziennie i często nieświadomie - żeby przytwierdzić notatki do lodówki, zamknąć szafkę lub zapisać zdjęcia na dysku twardym. Mowa o magnesach. Istnieje duża różnorodność materiałów magnetycznych, a wśród nich są również antyferromagnetyki, które do niedawna nie wzbudzały dużego zainteresowania naukowców i wydawały się bezużyteczne.
Dlaczego się to zmieniło? Czym są antyferromagnetyki? Czy będą w stanie zrewolucjonizować elektronikę? Wykład będzie próbą odpowiedzi na te pytania, a po nim krótka wycieczka do Laboratorium Magneotransportu Nanostruktur Półprzewodnikowych, gdzie antyferromagnetyki są badane metodami elektrycznymi.
Wykonawca
dr Michał Grzybowski - Wydział Fizyki UW
Termin
Czas trwania
45 minut. Plus czas na pytania.
Miejsce
Budynek Wydziału Fizyki UW, Warszawa, ul. Pasteura 5. Główne wejście do budynku z rogu ulic Pasteura i Pogorzelskiego. Sala 0.03a, parter.
Dostępność
Impreza jest dostępna dla osób na wózkach.
Wiek uczestników
Od 15 lat.
Liczba uczestników
Bez ograniczeń.
Dodatkowe informacje dla uczestników
Po wykładzie odbędą się wycieczki do labolatorium dla trzech grup. Każda wycieczka będzie trwała około 20 min. Limit osób w grupie wynosi 10 osób. Miejsce zbiórki przy recepcji.
Typ
Forma
Organizator
Ostatnia modyfikacja: .