Z makro- do nano- w trzech prostych krokach - na żywo

Obejrzyj na YouTube

Obejrzyj  i dowiedz się jak używając taśmy klejącej można minerał wydobyty ze skały przekształcić w nanomateriał. Podczas warsztatów opowiemy o unikatowych własnościach cienkich warstw półprzewodnikowych - dichalkogenków metali przejściowych, które podobnie jak grafen z roku na rok zyskują coraz większe zainteresowanie naukowców. Ponadto pokażemy, jak stworzyć nanostruktury o grubości kilku lub kilkunastu warstw atomowych używając taśmy klejącej.

dr Maciej Molas - Wydział Fizyki UW

mgr Małgorzata Zinkiewicz - Wydział Fizyki UW