Wprowadzenie do kryminalistyki z elementami daktyloskopii oraz pracy technika kryminalistycznego

Spotkanie ma na celu wprowadzenie w tematykę kryminalistyki, rozwianie błędnych informacji na jej temat, wskazanie podstawowych różnic między kryminalistyką i kryminologią, a także omówienie poszczególnych dziedzin kryminalistycznych, takich jak daktyloskopia, traseologia, psychologia sądowa, informatyka kryminalistyczna, antropologia czy medycyna sądowa.

Celem wykładu jest również wytłumaczenie pojęcia tzw. efektu CSI, wskazanie przyjemności i trudności w pracy technika kryminalistycznego oraz praktyczne przedstawienie tajników daktyloskopii i traseologii dla początkujących. Przedstawione zostaną także ścieżki kształcenia w dziedzinach związanych z kryminalistyką, najwierniejsze przedstawienia w pop kulturze oraz ciekawe case study z przeszłości.

dr Michał Dobrowolski - Wydział Chemii UW - opiekun naukowy

Marta Cierniak - studentka, Centrum Nauk Sądowych UW

Adrianna Butkiewicz - studentka, Centrum Nauk Sądowych UW

Weronika Detka - studentka, Centrum Nauk Sądowych UW

Barbara Gipsiak - studentka, Centrum Nauk Sądowych UW

Agata Jankowska - studentka, Centrum Nauk Sądowych UW

24.09.2021: 10:00 - 11:00
24.09.2021: 11:30 - 12:30

45 minut. Plus 15 min na pytania.

Miejsca

Zoom - spotkanie.

YouTube - film

30 osób. Konieczna rezerwacja lekcji.

Rezerwacja

Konieczna jest rezerwacja lekcji przez główną stronę Festiwalu Nauki w Warszawie, według instrukcji.
Godzina rozpoczęcia lekcji zastanie uzgodniona dla danej klasy z nauczycielem.

Lekcja

Formy