Więcej światła - Dziekani Wydziału Fizyki prezentują

Światło fascynowało ludzi od najdawniejszych czasów. Najpierw obserwowali tylko zadziwiające zjawiska optyczne w przyrodzie, później sami zaczęli wytwarzać światło. Wreszcie zaczęli także rozumieć czym jest i jakie ma własności. Dzisiejsza technologia nie potrafi obejść się bez zaawansowanych źródeł i detektorów światła.

O zjawiskach optycznych w przyrodzie i świetle w nowoczesnych technologiach opowiemy w trakcie tego wykładu. Naszą opowieść wzbogacimy pokazami, które pomogą przybliżyć najważniejsze własności światła.

prof. dr hab. Adam Babiński - Wydział Fizyki UW

prof. dr hab. Zygmunt Lalak - Wydział Fizyki UW

dr hab. Krzysztof Turzyński - Wydział Fizyki UW

prof. dr hab. Dariusz Wasik - Wydział Fizyki UW

28.09.2019: 10:00 - 10:45

45 minut. Plus czas na pytania.

Budynek Wydziału Fizyki UW, Warszawa, ul. Pasteura 5, sala 0.03, parter, wejście A, z rogu ulic Pasteura i Pogorzelskiego. kampus_mapka.jpg (JPG 94,6 KB)

Spotkanie weekendowe - wykłady

Formy