Wady wzroku - modele i korekcja

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak widzi osoba z wadą wzroku? A może sam nosisz okulary i chcesz wiedzieć jak działają? Przyjdź i sprawdź to sam na naszych warsztatach. Podczas warsztatów będziemy budować modele oka na ławie optycznej oraz modelować wady wzroku (krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, prezbiopię) i korygować je soczewkami z kasety okulistycznej. Uczestnicy będą mieli możliwość zobaczyć, jak widzi oko z wadą wzroku i jak działają okulary korekcyjne. Uczestnicy powinni znać podstawy optyki geometrycznej (soczewki skupiające i rozpraszające, moc optyczna, ogniskowa soczewki, powstawanie obrazu w soczewce).

dr hab. Marek Kowalczyk-Hernandez - Wydział Fizyki UW - opiekun merytoryczny

mgr Justyna Wosik - Wydział Fizyki UW

mgr Małgorzata Patrzykont - Wydział Fizyki UW

26.09.2018: 16:00 - 18:00 rezerwacje: 0/15
27.09.2018: 16:00 - 18:00 rezerwacje: 0/15

Budynek Wydziału Fizyki UW, Warszawa, ul. Pasteura 5, B2.10, windą lub schodami na II piętro, wejście C ,od ul. Banacha. kampus_mapka.jpg (JPG 94,6 KB)

15 osób. Konieczna rezerwacja terminu.

Rezerwacja

Terminy tej imprezy mogą zarezerwować zalogowani posiadacze konta standardowego. Szczegóły na stronie Rezerwacja Kluby.

Naukowy weekend z Kampusem Ochota