Ujawnianie śladów krwawych na miejscu przestępstwa

Miejsce zbrodni - to właśnie tam śledczy poszykują śladów mogących odpowiedzieć na pytanie co się tak naprawdę stało? Jak plamy krwi mogą przyczynić się do rozwiązania sprawy? Jakie metody stosują śledczy na miejscu, aby ujawnić niewidoczne ślady krwawe? Na te oraz na inne pytania postaramy się odpowiedzieć w trakcie tego pokazu. Oprócz omówienia podstaw problematyki kryminalistycznego badania śladów krwawych będą przeprowadzone pokazy ujawniania tego typu plam na miejscu zdarzenia.

dr Michał Dobrowolski - Wydział Chemii UW

mgr Kacper Choromański - Wydział Prawa i Administracji UW, Centrum Nauk Sądowych UW

18.09.2021: 17:00 - 18:00

45 minut. Plus czas na pytania.

Wykład online

Kryminalistyka na XXV Festiwalu Nauki