Plazmonika – o świetle w nanoskali

Metale to nie tylko dobre przewodniki prądu elektrycznego, odpowiednio ustrukturyzowane i oświetlone umożliwiają manipulację światłem w skali mniejszej od tysięcznej części milimetra. Pozwala to na budowę urządzeń optycznych o szerokiej funkcjonalności, mających zastosowanie w takich dziedzinach wiedzy jak telekomunikacja, medycyna czy technologiach wykorzystujących odnawialne źródła energii.

dr Piotr Wróbel - Wydział Fizyki UW

24.09.2019: 18:30 - 19:15

45 minut. Plus czas na pytania.

Budynek Wydziału Fizyki UW, Warszawa, ul. Pasteura 5, sala 0.03a, parter, wejście A, z rogu ulic Pasteura i Pogorzelskiego. kampus_mapka.jpg (JPG 94,6 KB)

Od 15 do 111 lat (dla maturzystów).