Imprezy od 322 do 326

322  Symulator reaktora jądrowego – Ł. Adamowski, 28 IX godz.10, Wa

Na udostępnionym stanowisku komputerowym zwiedzający będą mogli skorzystać z aplikacji symulującej sterownię reaktora jądrowego. Zobaczą też makiety elementów paliwowych reaktora i innych jego części.

323   Komora izotopowa - M. Gąsowska, 28 IX godz. 10, P

Zwiedzający będą mogli spakować próbki do pojemników transportowych w makiecie komory izotopowej, a potem wykonać badanie radiometryczne mające na celu wykrycie promieniotwórczych skażeń ciała.

324    Reaktor jądrowy źródłem energii – K. Deja, 28 IX godz. 10, P

Prezentacja zasady działania elektrowni jądrowej przy użyciu aplikacji komputerowej.

325    Elektrownia jądrowa kawałek po kawałku -  A. Skwarek, 28 IX godz. 10, W, G

Zwiedzający staną przed zadaniem odwzorowania schematu elektrowni jądrowej na przygotowanej planszy z brakującymi elementami.

326    Detektory dla szkół - M. Kirejczyk, 28 IX godz. 10, P

Zaprezentujemy liczniki promieniowania jonizującego, które nieodpłatnie wypożyczamy szkołom. Objaśnimy również warunki tej oferty.

mgr inż. Łukasz Adamowski - Narodowe Centrum Badań Jądrowych

dr Katarzyna Deja - Narodowe Centrum Badań Jądrowych

mgr Ewa Droste - Narodowe Centrum Badań Jądrowych

mgr Martyna Gąsowska - Narodowe Centrum Badań Jądrowych