Minerały i skały z Ziemi i z kosmosu

W gablocie wystawowej znajdują się opisane próbki wybranych efektownych minerałów, wybrane próbki skał z warstwy osadowej, z granitowej części skorupy, głębokiej skorupy bazaltowej i ze skały płaszcza Ziemi oraz fragmenty meteorytów i imitacja gruntu marsjańskiego.

Ponadto w gablocie znajduję się nieopisane próbki, które są przedmiotem quizów. Quizy dotyczą zarówno eksponatów z gabloty, jak i ogólnej wiedzy o Ziemi i innych ciałach Układu Słonecznego. Quizy dedykowane są różnym grupom wiekowym a za ich poprawne rozwiązanie przewidziane są drobne nagrody.

dr hab. Leszek Czechowski - Wydział Fizyki UW

29.09.2018: 09:00 - 19:00

Budynek Wydziału Fizyki UW, Warszawa, ul. Pasteura 5, hol na parterze, wejście A, z rogu ulic Pasteura i Pogorzelskiego. kampus_mapka.jpg (JPG 94,6 KB)

Spotkanie weekendowe