Jakie chmury w cieplejszym klimacie?

Postępujące globalne ocieplenie wpływa na niemal wszystkie procesy i zjawiska atmosferyczne: zmienia bilans energetyczny planety i poszczególnych jej obszarów, globalną cyrkulację atmosfery, cykl hydrologiczny, wpływa na poszerzenie gamy i intensywności zjawisk ekstremalnych. Zmieniają się też chmury. Jakie chmury będziemy mieli w cieplejszym klimacie? Jakich chmur będzie więcej a jakich mniej w rożnych miejscach na globie? Jakie skutku zmiany zachmurzenia odczujemy?

O tym opowiem w trakcie wykładu.

prof. dr hab. Szymon Piotr Malinowski - Wydział Fizyki UW, Naukaoklimacie.pl

28.09.2019: 14:30 - 15:15

Budynek Wydziału Fizyki UW, Warszawa, ul. Pasteura 5, sala 0.03a, parter, wejście A, z rogu ulic Pasteura i Pogorzelskiego. kampus_mapka.jpg (JPG 94,6 KB)

Spotkanie weekendowe - wykłady