Gra sieciowa: uwikłani w sieci

Nauka o sieciach złożonych jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin w ostatnich dwudziestu latach. Bez względu na konkretne zastosowanie, jednym z najistotniejszych elementów analizy sieciowej jest wyznaczenie kluczowych elementów sieci. O tym co to znaczy, że dany element jest kluczowy opowiemy na początku gry. W dalszej części to użytkownicy utworzą sieć połączeń między sobą i zgodnie z wybraną przez siebie strategią będą próbowali uzyskać jak najlepsze miejsce. Pomiędzy poszczególnymi rundami rywalizacji przybliżymy uczestnikom kilka najbardziej interesujących odkryć i zastosowań związanych z analizą sieciową. Gra będzie miała charakter strategiczny i niemal dowolne formy współpracy lub działań indywidualnych będą możliwe. Mile widziane zorganizowane grupy w których uczestnicy się znają. Nie jest to jednak wymagane.

prof. dr hab. Ryszard Kutner - Wydział Fizyki UW - opiekun merytoryczny

mgr Mateusz Wiliński - Wydział Fizyki UW