Informacja o ciasteczkach

Ta witryna korzysta z „ciasteczek” (czyli niewielkich plików tekstowych zapisywanych przez przeglądarkę w Twoim urządzeniu) w celu autoryzacji oraz zbierania statystyk.

Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie przez nią „ciasteczek” zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

zamknij

Elektornika - Start!

W czasie warsztatów uczestnicy poznają podstawowe tajniki wiedzy elektronicznej. Dowiedzą się co to jest opornik, dioda i buzzer. Każdy wykona samodzielnie pierwsze układy zapalające diody zarówno włącznikiem jak i automatycznie na zasadzie czujnika zmierzchu.

Warsztaty online na wypożyczonych materiałach. Ze specjalnie przygotowanego zestawu, każdy uczestnik w domu będzie mógł wykonać najprostsze układy elektroniczne, poznać podstawy pracy z elektroniką i przyswoić elementarną wiedzę na temat prądu. Zajęcia mimo panujących obostrzeń pozwalają na manualną, a nie tylko wirtualną pracę i zabawę. Sprawdź, czy świat elektroniki Cię zaciekawi. Przewidziany czas zajęć to 3h.

 • Co musisz zrobić przed zajęciami?
  • Zapisać się na zajęcia. Link do zajęć wyślemy Ci drogą mejlową.
  • W dniach od 20 do 24 września wypożyczyć zestaw Elektronika z recepcji Wydziału Fizyki UW (ul. Pasteura 5), wejście do budynku A od ulicy Pogorzelskiego. Zestaw należy oddać w to samo miejsce maksymalnie 7 dni po odbyciu zajęć.
  • W razie braku zewnętrznej kamery, należy ją wypożyczyć razem z zestawem Elektroniki. Kamera będzie przydatna do kontroli postępu prac przez prowadzącego. Kamera w laptopie może sprawiać trudność w przekazywaniu postępów prac.
 • Co musisz umieć?
  • Nic, wszystkiego nauczysz się na zajęciach.
 • Co wyniesiesz z zajęć?
  • Podstawy budowy układów elektronicznych.
  • Podstawową wiedzę z dziedziny elektroniki.

Wykonawca

mgr Piotr Kaźmierczak - Wydział Fizyki UW

Termin

25.09.2021: 09:00 - 12:00 rezerwacje: 0/6

Czas trwania

180 minut.

Wiek uczestników

Od 17 do 25 lat.

Liczba uczestników

6 osób. Konieczna rejestracja.

Rezerwacja

Terminy tej imprezy mogą zarezerwować zalogowani posiadacze konta standardowego. Szczegóły na stronie Rezerwacja Warsztaty.

Typ

Warsztaty

Forma

Warsztaty online

Cykl

Naukowy weekend z Kampusem Ochota

Organizator

Ostatnia modyfikacja: .

Organizatorzy