Demon Maxwella - czyli dlaczego komputery muszą się grzać?

Jednym z najstraszniejszych potworów Fizyki jest słynny Demon Maxwella, którego działalność prowadzi do pozornego łamania zasad termodynamiki pozwalając zbudować jeden z wariantów perpetum mobile. Zagadka Demona ma rozwiązanie a jego konsekwencją jest to, że komputery zawsze będą potrzebowały wiatraczków....

dr hab. Rafał Demkowicz-Dobrzański, prof. UW - Wydział Fizyki UW

28.09.2019: 13:00 - 13:45

45 minut. Plus czas na pytania.

Budynek Wydziału Fizyki UW, Warszawa, ul. Pasteura 5, sala 0.03, parter, wejście A, z rogu ulic Pasteura i Pogorzelskiego. kampus_mapka.jpg (JPG 94,6 KB)

Spotkanie weekendowe - wykłady

Naukowy weekend z Kampusem Ochota