Trzy proste sposoby na otrzymywanie atomowo - cienkich warstw azotku boru (BN) - premiera

Jak tworzyć jeszcze wydajniejsze komputery, telefony i inne urządzenia elektroniczne? Jak sprawić, żeby były one coraz mniejsze, a ich parametry coraz lepsze? Jak wykorzystać nowe technologie do projektowania struktur o niespotykanych właściwościach? Poznaj świat materiałów dwuwymiarowych (2D).  Zobacz jak tworzyć ultra-cienkie materiały 2D i uzyskaj swoją pierwszą warstwę azotku boru o grubości pojedynczych atomów!

prof. dr hab. Andrzej Wysmołek - Wydział Fizyki UW - opiekun naukowy

mgr Aleksandra Dąbrowska - Wydział Fizyki UW