Wieczór z astronomią w Ostrowiku

Program wycieczki naukowej:

1. Wyjazd z Warszawy do Ostrowika.
  2. Zwiedzanie obserwatorium w Ostrowiku.
  3. Dwa wykłady popularne na tematy astronomiczne.
  4. Wizyta pod kopułą teleskopu 60 cm i w pokoju obserwatora.
  5. Pokazy nieba i ognisko przy którym można się posilić.
  6. Powrót do Warszawy.

dr Marcin Kiraga - Wydział Fizyki UW

mgr Paulina Karczmarek - Wydział Fizyki UW

dr Agnieszka Majczyna - Narodowe Centrum Badań Jądrowych

mgr Mirosław Należyty - Wydział Fizyki UW

mgr Monika Sitek - Wydział Fizyki UW

Grzegorz Wiktorowicz - Wydział Fizyki UW

26.09.2015: 16:10 - 21:30 (dojazd autokarem) rezerwacje: 61/48
26.09.2015: 17:15 - 21:30 (dojazd samodzielny) rezerwacje: 29/12

315 minut. Z dojazdem.

Miejsca

Kampus Ochota, Warszawa, Banacha 2b, Parking, dojście według mapki. Miejsce zbiórki. mapka Kampusu Ochota (PDF 1,8 MB)

Stacja obserwacyjna Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego w Ostrowiku, Ostrowik 21, Ostrowik, dojazd autokarem lub we własnym zakresie.

Niestety impreza nie jest dostępna dla osób na wózkach.

Od 10 lat.

60 osób. Obowiązuje indywidualna rezerwacja miejsc.

Rezerwacja

- Jedna osoba może zarezerwować do dwóch miejsc w autokarze lub do czterech miejsc z dojazdem samodzielnym.

- Osoby, które nie mają możliwości rejestracji przez internet mogą dokonać jej telefonicznie: 22 55 46 810.

Terminy tej imprezy mogą zarezerwować zalogowani posiadacze konta standardowego oraz uczniowie. Szczegóły na stronie Rezerwacja Wycieczki.

Dodatkowe informacje dla uczestników

• Wycieczka naukowa Wieczór z astronomią w Ostrowiku objęta jest, jak co roku, wcześniejszą rezerwacją miejsc.
  • Aby zarezerwować miejsce na Wieczór z astronomią w Ostrowiku należy skorzystać z zakładki Rezerwacja Wycieczki.
  • Bezpłatny autokar odjedzie o godzinie 16:30 z terenu Kampusu Ochota, wejście od ul. Banacha.
  • Zbiórka o 16:15.
  • Dokładna lokalizacja miejsca zbórki, punkt F, widoczna jest na mapie w zakładce Dojazd.
  • Osoby dojeżdżające samodzielnie zapraszamy na 17:15.
  • Wszystkich uczestników wycieczki prosimy o zabranie ze sobą potwierdzenia rezerwacji w formie wydruku lub e-maila na smartfonie.

Wycieczka

Wycieczka naukowa

PhoQuS@UW - Fostering Excellence in Photonics and Quantum Science

Impreza wspierana przez projekt PhoQuS@UW - Fostering Excellence in Photonics and Quantum Science realizowany w ramach Siódmego Programu Ramowego Unii Europejskiej