Fizyka i technologia ogniw słonecznych i ogniw litowych dla pozyskiwania energii odnawialnej.

W naszym laboratorium wytwarzamy i testujemy dwa rodzaje urządzeń ważnych dla technologii pozyskiwania energii odnawialnych: ogniwa słoneczne, które zamieniają energię słoneczną na elektryczną i ogniwa litowe, które pozwalają energię elektryczną zmagazynować i wykorzystać, gdy słońce nie świeci.
Odwiedzający będą mogli obejrzeć komory suche, w których powstają te ogniwa. Następnie pokażemy im (opisowo i doświadczalnie), jak te ogniwa działają. Ze względu na późną porę zapewnimy sztuczne słońce, ale można też przynieść własną latarkę.

dr hab. Krzysztof Korona - Wydział Fizyki UW - opiekun merytoryczny

mgr Sylwia Grankowska-Ciechanowicz - Wydział Fizyki UW - prowadząca

prof. dr hab. Maria Kamińska - Wydział Fizyki UW - prowadząca

mgr Dominika Ziółkowska - Wydział Fizyki UW - prowadząca